• info@asperik.net

GOLD Yazar – Mustafa KALABALIK

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
260 ZİYARETÇİ
QR KODU
FİRMAYA E-POSTA GÖNDER
2+9 = ?

VİDEOLAR

  • “Hesapta Aşk” Sinema Filmi
  • Öteki Siyaset TV Programı

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

Beşiktaş / İSTANBUL

KAMPANYALAR / İLANLAR

Hiç ilan eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA

Mustafa KALABALIK

16 Ağustos 1970 Kocaeli-Gölcük-Değirmendere’de doğdu. İlkokulu ve Ortaokulu Değirmendere’de, Lise eğitimini ise İstanbul-Beylerbeyi’ndeki Deniz Astsubay Hazırlama Okulunda tamamladı. 1988-2008 yılları arasında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın değişik bölgelerinde görev yaptı ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nden kendi isteği ile 2008 Eylül ayında emekliliğe ayrıldı.

 

2004 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi, İktisat Bölümünü, 2008 yılında ise Atılım Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nün, “Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi” dalında Yüksek Lisans’ını tamamladı. Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Kamu Yönetimi Anabilim Dalı, “Siyaset ve Sosyal Bilimler” Doktora (Ö) Öğrencisi olarak dersler aldı.

 

Demokrasiyi farklı görüş açılarıyla değerlendiren, seçmen tercihlerinin oy verirken hangi kriterlere göre değerlendirme yaptıklarını, siyasete yön veren aktörlerin hangi etmenler olduğu konuları ve 2002-2004-2007 ve 2009 seçimlerinin değerlendirilmesi ile birlikte 2011 Genel Seçimine doğru güncel siyasi değerlendirmelerini, değişik saptamalarını, fikir ve önerilerini kaleme aldığı “Öteki Siyaset” adlı ilk eseri Vadi Yayınlarından yayınlanmıştır.

 

Toplumumuzun çoğunda bulunan yerli yersiz korkuları, ürkeklikleri, şüpheleri ve soruları ile halkımızın dilindeki tabiriyle “Doğru Söyleyen Dokuz Köyden Kovulur” misali, siyasi yaşamımızın güncel ve hayati konularındaki farklı fikirlerini, düşüncelerini, şüphelerini ve sorularını bir araya getirerek, farklı yorumlarıyla hazırlamış olduğu ikinci eseri “9. Köy’den Sonra” kitabı da Vadi Yayınlarından yayınlanmıştır.

 

Yayınlanma süresindeki üçüncü kitabı da, son üç yıldır gazetelerde yazmış olduğu köşe yazılarından derleyerek hazırlamış olduğu “Köşe Düşünceler” ismiyle okuyucularıyla buluşma heyecanında.

 

Halen üzerinde çalıştığı ve 1984-2008 yılları arasındaki eğitim-öğretim hayatı ile profesyonel askerlik yaşamındaki anılarını kaleme aldığı ve ismini ise “Köprü” olarak düşündüğü dördüncü kitabının çalışmalarını sürdürmektedir.

 

2016 Şubat ayında vizyona giren ve İmaj & Depo Filmin yapımcılığını üstlendiği, yönetmenliğini Gönenç Uyanık’ın yaptığı, başrollerini oğlu Kutay Kalabalık, Derya Şensoy, Meriç Aral, Burak Tozkoparan, Fırat Altunmeşe, Burhan Öcal, Bennu Gerede, Özlem Çakar, Yasin Çam ve Caner Özyurtlu’nun paylaştığı “Hesapta Aşk” sinema filminde rol aldı.

 

Demokraside Birlik Vakfı ve İnsani Değerler Derneği’nin yapmış olduğu Yeni Anayasa Önerileri çalışmalarına önerilerde bulunarak, yeni anayasada olması gereken hususlara dair görüşleri ile katkı sundu. (http://www.insanidegerler.org/pdf/YENANAYASARAPORU-20.12.2011_ahk.pdf)

 

Kocaeli’ndeki yerel gazetelerde (Kocaeli Gazetesi, Yeni Gölcük Gazetesi, Haber Hodri Meydan ve Kocaeli Haber Dünyası İnternet Haber Sitesi, Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi) ve halen aktif olarak www.ocakmedya.com internet gazetesinde Köşe Yazarlığı da yapmaktadır.

 

Ulusal siyaset ve politikaların yerel ile buluşturulmasına, toplum dinamikleri ve siyasetçileriyle ulusal siyasi konularla gündemin konuşulmasına öncülük etmek amacıyla, D-Smart, Kablolu TV ve Uydu yayınlarında faaliyetlerine devam eden “Kocaeli TV” kanalında, yüzü geçkin ve yaklaşık iki yüz saatlik canlı yayınlanan “Öteki Siyaset” isimli TV programını hazırlayıp sundu.

 

Özel sektörde, aynı zamanda halen yöneticilik yapmaktadır. TEMAD, Demokraside Birlik Vakfı, Türkiye Yazarlar Birliği ve Gazeteciler Cemiyeti üyesi olan Kalabalık, iki çocuk babasıdır.

FİRMA HABERLERİ

Hiç haber eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

Bu site, Netlun® Kurumsal Web Sistemi ile hazirlanmistir.